• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Fikirtepe Nasıl Bir Yer?

Yazalım

Dipsiz Forum
Kayıt tarihi
5 Mayıs 2021
Mesaj
1.643
Tepkiler
948
İstanbul Fikirtepe nasıl bir yer sorusu, özellikle kentsel dönüşüm sonrasında bölgeye taşınmayı düşünenlerin kafasını meşgul eden bir sorudur. Fikirtepe, 1950'lerden itibaren yoğun göç almaya başlamış bir mahalledir. İstanbul'un Kadıköy ilçesine bağlıdır. Ünü kendi mahallesinin ötesine taşmış, Eğitim ve Dumlupınar mahallelerini de kendi semt sınırlarına dahil etmiştir.

Fikirtepe geçmişten beri kozmopolit yapısı ile kah mahalle arası kavgaların, kah düğünlerin adresi olmuştur. Marmara Üniversitesi'nin kampüsü yakında olduğu için uzun süre öğrencilerin barınma için tercih ettiği semtlerin başında gelmiştir.

istanbul-fikirtepe-nasil-bir-yer.jpg

İstanbul Fikirtepe, birçok lüks konut projesi ile tanınmıştır.

İstanbul Fikirtepe, son yıllarda kentsel dönüşümün merkezi oldu. Hatta bu konuda oldukça tartışmalı gelişmeler yaşanmış, bazı mahalle sakinleri evlerinden zorla çıkarıldıklarını aktarmıştır.

Bölgede lüks konut projelerinin ağırlık kazanması, çoğu arsa sahibinin arsasını satışa çıkarması ve İstanbul'da bu tip projelerin rahatça inşa edilebileceği büyüklükteki arsaların sadece Fikirtepe civarında kalmasıyla mümkün olmuştur.

Siz de Fikirtepe hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Semte taşınmak isteyen, semtte yaşayan herkesin fikirlerini dinlemek için bekliyoruz. :)
 

Yeni konular

Top