• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Yandex Hacklendi, Moskova Karıştı

Yazalım

Dipsiz Forum
Kayıt tarihi
5 Mayıs 2021
Mesaj
1.485
Tepkiler
944
Yandex'in taksi hizmeti verdiği Yandex Go uygulaması Rusya'nın başkenti Moskova'da hackerlerin hedefi oldu. Uygulamayan hackleyen bir kişi, uygun tüm taksileri aynı noktaya çağırdı, bu da kentte trafiğin sıkışmasına sebep oldu.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik 24 Şubat'ta başlayan saldırılarının ardından bazı Rus şirketleri bilgisayar korsanları tarafından hedef alındı. Hackerların Rusya'daki son hedefi ise Yandex'in taksi hizmeti verdiği YandexGo uygulaması oldu.


Forbes Russia'nın aktardığı habere göre, 1 Eylül sabahı Moskova'daki sürücüler kentin batısındaki Kutuzovsky Caddesi'ndeki olağandışı taksi trafiğinden şikayet etti. Sürücüler, yaklaşık 40 dakika boyunca taksilerin oluşturduğu trafik sıkışıklığında mahsur kaldı.

Habere göre, YandexGo uygulamasını hackleyen bir kişi, uygun tüm taksileri aynı adrese çağırdı. Bu da kentte trafik sıkışıklığına sebep oldu.

Yetkililer, güvenlik birimlerinin bunu derhal durdurduğunu açıklarken, gelecekte bu tür olayların yaşanmaması için algoritmanın zaten iyileştirildiği ifade etti.

Diğer yandan şu anda hackerların kim olduğunun bilinmediği aktarıldı.

Kaynak: HaberTürk
 

Boşluk

Üye
Kayıt tarihi
28 Ağustos 2022
Mesaj
453
Tepkiler
458
Acaba yoğunluk orda iken diğer sakinlikte neler olmuştur diye geçti içimden.
 

Yakida

Hello silent souvenirs...
Ernesto Che Guevara
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
6.760
Tepkiler
7.081
Faşistler iş başında desenize.
 

Gri

17
Lahmacun
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
7.947
Tepkiler
10.213
Bunu yapanı alırlar evinden. OMON özel olarak ilgilenir. :D
 

Yeni konular

Top