• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

5. Sınıf Dersleri Nelerdir? 5. Sınıfta Hangi Dersler Var?

Yazalım

Dipsiz Forum
Tepkiler
944
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 5. sınıf tüm dersler aşağıdaki gibidir:

• Türkçe 6 saat
  • Matematik 5 saat
  • Fen Bilimleri 4 saat
  • Sosyal Bilgiler 3 saat
  • Yabancı Dil 3 saat
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat
  • Görsel Sanatlar 1 saat
  • Müzik 1 saat
  • Beden Eğitimi 2 saat
  • Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2 Saat

Leia

Neden ?
Serseri
Tepkiler
2.189
Yıllardır aynı sistem farklılık ve teşvik edici hiç bir öğe yok. Tek düze bir eğitim sistemi ile devam edip sonra neden bilim adamı çıkmıyor bizden deniyor. Beden eğitimi dersinde sigara yakıp çay içen bir eğitim sistemi ile ufo bile göremeyiz biz.

Tatar

CARPE DIEM
William Wallace
Tepkiler
6.253
Yıllardır aynı sistem farklılık ve teşvik edici hiç bir öğe yok. Tek düze bir eğitim sistemi ile devam edip sonra neden bilim adamı çıkmıyor bizden deniyor. Beden eğitimi dersinde sigara yakıp çay içen bir eğitim sistemi ile ufo bile göremeyiz biz.
Bizim zamanımız da müzik müzikti, resim resimdi, beden eğitimi beden egitimiydi.

Müzikte Türk sanat müziği nota solfej, resimde doğru çizim teknikleri boya ve fırça seçimleri, beden de ise gerçekten bedenin gerektirdiği tüm branşlar kapsayan spor çalışmaları vardı. Top yekün bir eğitim sistemi 17 ders vardı.

Yeni konular