• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Eşime tepkimde haksız mıyım ?

Leia

Neden ?
Serseri
Tepkiler
2.133
Selam arkadaşlar sizi benimsediğim için bişey sormak istiyorum. Eşimin elinde yüklü bir para var ve bunu dolara altına yatırmak istiyor bense ev alalım diyorum piyasa çok dengesiz çünkü önümüzdeki günlerde de altın vs de insanlar zarar edebilir. Ama buna ihtimal vermiyor.
Oysa uzmanlar tam tersini söylüyor çok kararsızım tepki veriyorum bence altına yada dolar gibi şeylere yatırmamalı.

Gri

17
Lahmacun
Tepkiler
10.131
Altin altindir, dunyanin her doneminde kazandirir. Altini dusunmesi normal ve saglikli.

Ancak Turkiye'de konut cok daha degerli cunku insanimiz eline gecen parayi gayrimenkule yatirma hevesindedir hep. Ben tercihimi konuttan yana kullanirdim, ancak cok siki bir pazarlik yapmak sarti ile. Inanilmaz bir balon var son bir aydir, ozellikle konut faizleri dusuruldugu icin.

Leia

Neden ?
Serseri
Tepkiler
2.133
Altin altindir, dunyanin her doneminde kazandirir. Altini dusunmesi normal ve saglikli.

Ancak Turkiye'de konut cok daha degerli cunku insanimiz eline gecen parayi gayrimenkule yatirma hevesindedir hep. Ben tercihimi konuttan yana kullanirdim, ancak cok siki bir pazarlik yapmak sarti ile. Inanilmaz bir balon var son bir aydir, ozellikle konut faizleri dusuruldugu icin.
Aynı zamanda aselsan gibi kağıtlara para yatırıyor yani bugün altını bozdurup kagıtlara yatırma ihtimali epey yüksek.

Yakida

Hello silent souvenirs...
Ernesto Che Guevara
Tepkiler
7.031
Bence de ev alınmalı, zaten o da altın gibi yükseliyor şu dönemde, biz de pandemiden kısa bir süre önce Bursa' daki evimizi sattık şimdi oturduğumuz evi aldık hep diyorum kendi kendime yaptığımız en iyi şey bu oldu diye şu anda evimizin fiyatı aldığımız fiyatın 5 katından fazla.

Venüs

Aloha!
Şorbacıbaşı
Tepkiler
8.876
Açıkçası şu an evler daha değerli fakat onun da riski var. Piyasa şu an acayip şişirilmiş durumda, alırsanız eğer çok dikkatli olmalısınız.

Leia

Neden ?
Serseri
Tepkiler
2.133
Anlamadığım için mi bilmiyorum ama ben borsaya hiç güvenmiyorum.
Borsaya basmayan kafam ile ben bile güvenmiyorum senin güvenmemen normal. En son dolar yükseldiğinde kaç kişi intihar etti. Parası ziyan oldu diye.

Leia

Neden ?
Serseri
Tepkiler
2.133
Bence de ev alınmalı, zaten o da altın gibi yükseliyor şu dönemde, biz de pandemiden kısa bir süre önce Bursa' daki evimizi sattık şimdi oturduğumuz evi aldık hep diyorum kendi kendime yaptığımız en iyi şey bu oldu diye şu anda evimizin fiyatı aldığımız fiyatın 5 katından fazla.
Ev hiç bir zaman yüksek bit düşüş göstermez. Ev her zaman kardır. Ama altın borsa vs bunlar evli insanların yapacağı yatırımlar değil. Şansa bırakılmaz.

TeuFeL

╰ ☪ ╮c͙⃰C͙⃰c͙⃰╭ ☪ ╯
Özel Üye
Nobility
Tepkiler
3.938
Gayrimenkul yatırımı daha makul.. özellikle ekonomik geleceğimiz belli olmadığı için somut yatırımlar her zaman kârlıdır ve risk oranı düşüktür

Yeni konular