• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Balaklava nedi? Yazlık ve Kışlık Balaklava

SaygiBey

Dandini
Kayıt tarihi
30 Temmuz 2021
Mesaj
1.225
Tepkiler
1.088
Balaklava, kar maskesi olarak veya çok soğuk mevsime sahip olan bölgelerde yüzü korumak için kullanılan bir çeşit maske çeşitidir diyebiliriz.

İsmini, batı dillerine Balaclava olarak geçen Kırım'daki Balıklava şehrinden almıştır.

Kökeni İngiliz birliklerinin onları sıcak tutmak için giydiği 1854 Kırım Savaşı sırasındaki Balaklava Muharebesi'ne kadar uzanır.

balaklava-nedir.jpg

Motosiklet Balaklava​

Son günlerde yeniden trend olan balaklavalar genelikle örgü, yün şeklinde karşımıza çıkıyor ağzı, kafayı ve kulakları kapayacak bir şekilde yüz maskesi olarak kullanılıyor.

Birçok ünlü markanın kış sezonunda balaklava modelleri yerini çoktan aldı. Ayrıca motosiklet sürücüleri de rüzgardan korunmak için balaklava kullanıyor. Balaklava tesettür giyim için de öne çıkan bir seçenek.

Sporcular Balaklava Tercih Ediyor​

Koruyucu yapılarından dolayı daha çok dağcılık ve motosiklet sporlarında kullanılan balaklavalar, sert iklim bölgelerinde yaşayanlar için de iyi ve sıcak tutan bir alternatif olarak ön plana çıkıyor.
 

Venüs

Aloha!
Şorbacıbaşı
Kayıt tarihi
7 Kasım 2021
Mesaj
5.667
Tepkiler
8.925
Herhalde dedim baklava ama yanlış yazmışlar, sonra yazlık kışlık ne alaka deyip konuya girmeye karar verdim😂
 

Yeni konular

Top