• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

n11 Neden TC Kimlik No İstiyor?

Yazalım

Dipsiz Forum
Kayıt tarihi
5 Mayıs 2021
Mesaj
1.486
Tepkiler
944
n11 neden kimlik numarası istiyor, internet üzerinden alışveriş yapan herkesin kaygıyla merak ettiği konuların başında geliyor. n11, yasal zorunluluk olarak yapılan her ticari işleme fatura kesmek zorundadır ve bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası talep etmektedir.

n11 siparişlerde neden TC istiyor sorusuna cevap verdikten sonra, n11 sitesine güvenebileceğinizi söyleyebiliriz. n11, arkasında güçlü bir holding bulunan, Türkiye'de online alışverişin odağı olmuş birkaç firmadan biridir. Ancak, n11'in bir aracı şirket olduğunu, yani bilgilerinizi n11 bünyesinde sanal mağaza açan başka küçük firmalara da aktardığını unutmayın. Alışverişinizde daima gerçek siteden alışveriş yaptığınızdan emin olun ve mümkün olduğunca bankacılık uygulamanız üzerinden sanal kart çıkararak alışveriş yapın.

n11 neden TC istiyor sorusuna cevap veren birçok internet kullanıcısı, kimlik numarası olarak rastgele numara verdiğinden bahsetse de, Maliye Bakanlığı'nın olası bir denetlemesinde, sizin de sorumlu duruma düşeceğinizi hatırlatmak isteriz.

Sonuç olarak, n11, güvenilir bir e-ticaret sitesi olarak, kimlik bilgilerinizin gizliliğini garanti ediyor. Ancak, internet üzerinden gerçekleştireceğiniz her alışverişinizde, mutlaka kendi güvenliğinizi korumaya özen göstermeye dikkat etmeniz, sizin için en sıkıntısız deneyimi sağlayacaktır.
 

Yakida

Hello silent souvenirs...
Ernesto Che Guevara
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
6.708
Tepkiler
7.031
Neredeyse Hepsiburada sitesi açıldığından beridir oradan alış-veriş yaparım, ilk zamanlar Hepsiburada'nın kendi stokları verdı bir çeşit mağaza yani, ne alırsan kendi stoğundan gönderilirdi, şimdi artık, meselâ bir mutfak halısı alıyorsunuz direkt Gaziantep'den geliyor, N11'de öyle...
Ben sanal kart kullanmıyorum ama 3D Secure seçeneğini işaretleyip öyle yapıyorum satın almalarımı, o zaman direkt bankanın ekranı çıkıyor ve telefonunuza bankanın gönderdiği bir şifreyi yine bankanın ekranında girerek alış-verişinizi tamamlıyorsunuz.
 

Yeni konular

Top