• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Peugeot Pulsion Euro 5 Modeli Haziran’da Türkiye’de Satışta

Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
838
Tepkiler
598
Peugeot-Pulsion-Euro-5-640x427.jpg


120 yıllık köklü geçmişiyle motosiklet macerasını sürdüren Peugeot Motocycles mevcut 125cc serisini tamamlayan Pulsion Euro 5’i İsotlar Grup bünyesinde faaliyet gösteren İsotlar Motor güvencesiyle Haziran ayında Türkiye’de piyasaya sürecek. Dünyada mobilitenin önemli bir oyuncusu haline gelmeyi vaat eden Pulsion Euro 5, kullanıcılarına premium sürüş keyfi vadediyor.

Dünyada yola çıktığı günden bu yana modeli, performansı ve tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Euro 5 motora sahip Pulsion, Türkiye’de yeni dönem mobilite çözümleri için bir örnek teşkil edecek.

ABS ve SBC fren sistemi​


Fransa’da üretilen Pulsion Euro 5; yüksek düzeyde donanım, performans, konfor ve güvenliği bir araya getirmeyi amaçlıyor. Kendi ürün ve hacim sınıfında hem ABS (Kilitlenmeyen fren sistemi) hem de SBC (Senkronize Fren Sistemi) fren sistemi sunan tek motosiklet olma özelliğine sahip olan Pulsion Euro 5, kullanıcısına şehir içi yolculuklarında güvenli bir tutuş sağlamayı vaat ediyor.

Peugeot-Pulsion-Euro-5-1.jpg


ABS, tekerlekleri kilitlemeden güvenli frenleme sağlarken, SBC teknolojisi ile frenleme, sol (arka) fren koluyla uygulandığında bile ön ve arka tekerleklere dağıtılır. Bununla birlikte acil fren durumunda sürücünün güvenliğini artırmak için uyarılar otomatik olarak tetiklenir. Olağanüstü sürüş deneyimi sunan Pulsion Euro 5, gürültü emisyonlarını ve yakıt tüketimini azaltmak için LFE (düşük sürtünme verimliliği) teknolojisi ile donatılmıştır.

Müşteri ihtiyaçlarının analiziyle yeniden tasarlanan Allure ve GT versiyonu​


Allure ve GT versiyonlarında ise; adım adım GPS yönlendirmesi, sürücü telefonuna gelen SMS’in ilk 30 karakterinin okunabilmesi, telefondaki numaranın veya bildirim panelinin görüntülenebilmesi gibi parametrelerin bulunduğu i-Connect gösterge paneli yer alıyor.

Peugeot Motocycles, motorseverlerin ihtiyaçlarını analiz ederek Allure versiyonunu yeniden tasarladı. Bu tasarım sürücünün ekranlı jet ve tam yüz kaskını kolayca taşıyabileceği anlamına geliyor. 39L’lik bir üst çanta ve 39L’lik bir koltuk altı saklama bölmesi ile donatılan Allure, toplam 78L yük kapasitesini İsotlar Motor güvencesiyle sunacak.

Peugeot Pulsion, 3 tekerlekli ağabeyi Peugeot Metropolis’te olduğu gibi, üst kasasında tam LED aydınlatması, motorun gövdesiyle aynı renklerde boyanmış cüretkar duruşu ve spor kaplamasıyla sınıfının en iyisi olacak. Özellikle Pulsion GT’nin Saten Titanyum rengi keskin hatlarını güçlendirirken, sarı hatları benzersiz tasarımını vurguluyor.

3 pençeli arka lambaya sahip Pulsion serisi​


Peugeot Metropolis gibi, Pulsion serisi de önde kedi gözü şeklinde tasarlanan DRL’lere (gündüz farları) ve Peugeot tasarımının parlak imzalarından ilham alan “3 pençeli” arka lambalara sahip.

Peugeot PowerMotion® Euro 5 motor ailesi, serideki ve kategorisindeki en güçlü motor ailesi olarak sunulacak. 125cc Pulsion motor, 8800 RPM’de maksimum 10,6 KW güç için 14,4 HP ve 12,4 NM tork (döndürme kuvveti) geliştirir.
 

Yeni konular

Top