• Merhaba, en keyifli Türkçe genel forum sitesi Dipsiz Forum'a hoş geldiniz! Sitemizi REKLAMSIZ ve tüm özelliklerinden faydalanarak kullanmak için sadece 3 saniye süren ücretsiz kayıt işlemiyle aramıza katılın.

Daha iyi blog yazmak için ipuçları

Kayıt tarihi
29 Temmuz 2021
Mesaj
839
Tepkiler
598
Blog yazmak, içeriği tartışmayı veya tutkularını ortaya koyan kişilerle konuşmayı seven herkes için büyüleyici bir eğlencedir. Örneğin fizikten hoşlanıyorsanız, bölgedeki yeni bilgilerle ilgili filmler yayınlayabilirsiniz. Bir web sitesinin nasıl başarılı bir şekilde yürütüleceği hakkında daha fazla tavsiye için bu makaleyi okuyun.

Blog yazmak tamamen yazmakla ilgilidir. Yazmak istemiyorsanız, muhtemelen blog yazmayı sevmeyeceksiniz. Bu yüzden birkaç pratik blog yazısı yazmayı deneyin. Sizin için ilginç bir şey hakkında yazın. Yazmayı seviyorsanız, blog yazmak tam size göre olabilir!

"Bugün" ile tuzağa düşmeyin. Sıcak konu oluşturma, yalnızca sıcak konular performans gösterdiği sürece devam edebilir. Çoğu zaman bu kısa bir süre. Yıllar ve aylar sonra hemen okunacak içerik yazmaya çalışın. Materyal tamamen favori bir konuyla ilgili olsa bile, içine klasik bir şey eklemeyi düşünün.

Blogunuza sosyal medya paylaşım linklerini eklemeyi unutmayın. Bu, insanların blogunuzu profillerinde ücretsiz olarak paylaşabilmelerini sağlayacaktır. Bunu yapmak trafiğinizi biraz artırabilir. İçeriğin iyi olması durumunda gelişmeye devam edecek çünkü insanlar arkadaşlarına sizi aynı anda birden fazla sayfaya koyanları söyleyebilir.

Blog trafiğini artırmaya yardımcı olması için misafir yorumlarına izin vermelisiniz. Bu, başka bir blogcuyla iyi bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir. Diğer blogcularla bağlantı kurmanın önemini küçümsemeyin. İleride küçük bir iyiliğe ihtiyacınız olabilir ve blogunuzda yayınlamak üzere davet ettiğiniz blog yazarlarının size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağını göreceksiniz.

Sitenize haftada birkaç kez makale ekleyin. Bunu yapmak, müşterilerinizin görmesi için bol miktarda içerik sağlayacaktır. Tutarlı gönderiler, onu bilgilendirici ve eğlenceli tutarsanız, insanların bir web sitesine geri dönmesine yardımcı olur.

Bir blogun hayati bir parçası, ana sayfanızın en üstünde en sıcak makaleleri öne çıkarmak olacaktır. Bu şekilde, okuyucularınız okumak için yeni, yeni makaleler alacak ve en son içeriğinize en iyi şekilde maruz kalmayı bulacaksınız.

Anahtar Kelime Analizi: Blog yazarken, insanların belirli bir alanda ne aradığını anlamanız gerekir. Bu öğeleri göz önünde bulundurarak, anahtar kelime araştırması yapın ve ilgili anahtar kelime öbeklerini sitenize yerleştirin. Bu, web sitenizi arama motorlarında en iyi performans gösteren anahtar kelimeleriniz için yüksek oranda görünür kılacak ve bu da ziyaretçilerde önemli bir artış elde etmenizi sağlayacaktır.

Posta listenizdeki adresleri hemen toplamaya başlayın. Ne kadar erken başlarsanız, listenizi o kadar uzatmanız gerekir. Daha sonra, daha fazla para kazanmak için bu listeyi kullanabilirsiniz. Bir posta listesini hemen açmamak pahalıya mal olabilir.

Blogunuzun içeriğini her zaman araştırmanız gerekir. Yetersiz araştırma ile, bilmediğiniz konular hakkında yazarsanız, siteniz başarısız olur.

Blog yazarken başarılı olmak istiyorsanız, yaptığınız şeyin ne olduğunu anladığınızdan emin olmak istersiniz. Sitenizi incelemeye başlamadan önce zaman ayırın, böylece istediğiniz şeyden kaçtığınızdan emin olabilirsiniz. Konuyla ilgili mümkün olduğunca çok şey okuyun ve ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere sahip olduğunuzdan %100 emin olun.

Makalenizle ilgili anahtar kelimeleri içeren bir URL'ye sahip olmak, web sitenizin çeşitli arama motorlarında net arayan biri tarafından gözlenme olasılığını hemen artıracaktır. Bu, blogunuzdaki izleyici sayınızı artırmak için atabileceğiniz doğal bir adımdır.

Zincirlenmiş açıklamaları güçlendirdiğinizden emin olun. Bazı blog siteleri, zincirleme görüşlerinizin kalınlığını seçmenize olanak tanır. Standart olan yaklaşık 5 olacaktır. Bu seçimler gerçekleşmeden önce eklentileri indirmeniz gerekiyordu.

Konu için bir tutku ifade edebildiğiniz anda, izleyicileriniz anlama derinliğinizi hissedeceklerdir. Bu, makalelerinize ve açıklamalarınıza güven oluşturabilir ve ziyaretçilerinizi sitenize sağlamlaştırabilir.

Blog web sitenizin planında aşırıya kaçmadığınızdan emin olmaya çalışın. Bunalmanıza gerek yok. Sitenizi açık ve özlü tutmak istiyorsunuz. Çoğu zaman, harika bir renk şemasına sahip basit bir tasarım, gösterişli bir web sitesi için yeterli olacaktır.

Kanıtlanmış bir okuyucu kitleniz olduğunda, sitenizden para kazanmaya bakın. Sitenizin sunucusuna bağlı olarak bunu yapmanın çeşitli yöntemleri vardır. Sitenizin para kazanılması kolay bir teması olmasa bile, ziyaretçilerin Payoneer gibi bir hizmet aracılığıyla web sitenize katkıda bulunmalarını sağlayan bir bağış düğmesi ekleyebilirsiniz.

Daha önce de belirtildiği gibi, blog yazmak istediğiniz herhangi bir şey hakkında olabilir. Konuyla ilgileniyorsanız veya oldukça bilgiliyseniz, ilgili kişilere sahip olma olasılığınız çok yüksektir. Haberi yaymak, daha fazla trafik almak için de önemli olabilir. Bu makaledeki stratejileri aklınızda bulundurun, ayrıca harika bir blogunuz olabilir!
 

Gri

17
Lahmacun
Kayıt tarihi
23 Mart 2021
Mesaj
8.010
Tepkiler
10.300
Google her ne kadar anahtar kelime analizi önemli değil dese de, SEO'nun vazgeçilmez parçasıdır.
 

Yeni konular

Top